Kiekvienas atsinešame savo vidinį žemėlapį

astrologija, horoskopai ir konsultacijos

Kiekvienas atsinešame savo vidinį žemėlapį

Kalbino Agnė Norkūnaitė, “Info ekspresas” 2013 m. lapkričio 23 d.

Sąmoningai ar ne, bet rudenį pradedu labiau tikėti horoskopais ir visais astrologiniais reikalais, vildamasi, kad tas užklupęs liūdesys – tik vienos dienos prastas planetų išsidėstymas, o visa motyvacija, užsibrėžtų tikslų įgyvendinimas ir gyvenimo prasmės atradimas slypi rytojaus dienoje. Tikite ar ne, bet esu įsitikinusi, kad bent kartą per savaitę savo horoskopą perskaitote beveik visi. Taigi, šį kartą nusprendėm pakedenti žvaigždžių mokslą išsamiau ir kalbiname profesionalę, praktikuojančią astrologiją jau virš 30-ies metų, iš jų – 4 metai praleisti Rytuose, Indijos vienuolynuose, astrologę Lolitą Žukienę. 

Lolita konsultuoja žmones visoje Europoje, Rusijoje ir net JAV, tačiau rado valandėlę „Info Ekspreso” skaitytojams. 
– Kaip prasidėjo jūsų draugystė su žvaigždėmis? – Žinot, vaikystėj galvoji, kad tas savybes turi ir visi kiti, kad įžvalga, aiškiaregystė, gebėjimas pajausti ar numatyti ateitį yra natūralūs dalykai. Bet vėliau pasirodė, kad ne. Žinoma, kelias į tai buvo ilgas, anksčiau ir pati galvojau, kad tai kas yra – yra, o to, ko negali pačiupinėti – labai abejotinas dalykas, todėl labai nuoširdžiai dabar žiūriu į skeptikus, nes suprantu, kad žmogus turi pats viską praeiti, kad patikėtų.

Kai vieni žinomesnių Indijos mokytojų man sakė, kad aš tai galiu, galiu padėti žmonėms – man atrodė, kad aš tuo niekada neužsiimsiu, bet, matyt, jie šiuo klausimų turėjo geresnę nuojautą. – Lolita, papasakokit, kas apskritai yra toji astrologija?

Pirmiausia astrologija suteikia galimybę apskaičiuoti, joje yra labai daug matematikos, tačiau, jei galvotume, kad užtenka vien matematikos, tai tikriausia būtų tas pats, kas mokytis plaukti iš vadovėlio (šypsosi). Manyčiau, jog pirmiausia žmoguje turi būti duotybė tam. Man astrologija yra kaip galimybė suteikti žmogui žinių ir informacijos, kuri padėtų jam pačiam pagerinti savo situaciją gyvenime, priimti sprendimus, rasti išeitį iš jį supančių problemų, pamatyti savo pasirinkimų perspektyvą. Tokie dalykai ir konkrečiai mano darbas įgauna prasme tada, kai sulauki rezultato, kai žmonės realiai paskambina ir pasako, kad štai pavyko susirasti darbą, nes buvo tinkamas laikotarpis, nes padėjot atrasti man savo sritį. Mano nuomone, kiekvienas iš mūsų čia ateiname su didžiule lobių skrynia, kurioje sudėti mūsų praeitų gyvenimų patyrimai, mūsų galimybės. Taip pat atsinešame savo vidinį žemėlapį, kuriame jau būname pasižymėję, ką norime pasiekti gyvenime, kaip save patobulinti, ką savyje pakeisti ir kokias patirtis gauti. Vienus įvykius patiriame taip, kaip pažymėta, kitus – galime šiek tiek koreguoti, keisti. Astrologija pirmiausia yra taikomasis mokslas, tai nėra neatšaukiama diagnozė ar sprendimas. Neužtenka pasakyt žmogui, kad štai tavo žvaigždžių išsidėstymas yra būtent toks, todėl tu neturi pinigų, jokiu būdu – privalu rasti sprendimą ir būdus, kad ši situacija pasikeistų. Atėję čia mes užmirštam daug ką apie save, gal, kad būtų įdomiau, kad atrastume savyje įvairius dalykus, tačiau vis tik kuo daugiau apie save žinom, tuo mums yra lengviau gyventi, nes matom reiškinių priežastis, galim suvokti perspektyvą ir, kas nuostabiausia, tada kuriam savo gyvenimą jau ne užrištomis akimis. Galėčiau pasakyti, kad astrologija – tai kaip gyvenimo navigacija, kurią aš tiesiog primenu žmogui, nes visi savo viduje turim tą gilų žinojimą, kaip viskas turėtų būti.

 • Trumpai papasakokit apie savo patirtį Rytuose, kas įsiminė? –

  Vienas iš daugelio dalykų, kuris mane sužavėjo Rytuose, buvo tai, kad ten vos gimus vaikui šalia stovėdavo astrologas. Tai parodo, koks rimtas yra visuomenės požiūris į tai. Jeigu turtingi tėvai bando supažindinti savo vaikus, o astrologas pasako, kad nėra tarpusavio suderinamumo – jokie pinigai nepadės ir santuokos nebus. Dar vienas įdomus dalykas – visuose Indijos pažinčių skelbimuose pirmiausia prašoma atsiųsti savo horoskopą, jei bus suderinamumas, tada galėsit atsiųsti nuotrauką. Ir kai mes sakom, kad kaip čia taip, tarsi vedybos iš išskaičiavimo – jie atsako: „kiek pas jus skyrybų, o kiek pas mus?“.

  – Su kokiomis problemomis žmonės į jus kreipiasi dažniausiai? –

  Pirmiausia jausmų/santykių klausimas –mes labai norim daug gauti ir mažai duoti, na bent tokia yra bendra tendencija. Kita problema – noras laimėti loterijoje ir, žinoma, manau pati svarbiausia problema – noras sužinoti, kam aš esu gabus ir kokia mano vieta gyvenime. Dažniausiai susiduriu su labai kritiška žmonių nuomone apie save, perspektyvos nematymu ir galvojimu, kad jie yra tik tai, ką gali pačiupinėti, kaip ir aš kažkada. Kai jie pamato, kaip dėsningai įvykiai vyksta jų gyvenime, pamato, kokias galimybes jie turi, kam yra gabūs (negabių žmonių išvis nėra) ir jei jie savyje tai atranda ir realizuoja, jų gyvenimas įgyja visai kitą prasmę. Žmogus nebūtinai turi eiti lengviausiu keliu, bet visada yra labai gerai žinoti, kur tau tikrai sektųsi, nes tada gali tą sritį priderinti prie to, ką darai. Pavyzdžiui, turėjau klientę, kuri dirbo administratore ir jai žiauriai nesisekė. Jos sėkmė buvo IT, tačiau ji nieko neišmanė apie tai. Mano patarimas jai buvo tiesiog įsidarbinti administratore IT įmonėje ir, nepatikėsit, viskas tikrai išsisprendė, vos tik jai įsidarbinus ten. Kitas variantas – mama atsiveža dukrą, kuriai irgi labai nesiseka, abi gyvena Klaipėdoje. Pagal mamos horoskopą – Klaipėda tobulas variantas, o dukrai priešingai. Užtenka ją perkelti pas giminaičius į Vilnių – ir viskas susitvarko. Kartais taip yra, kad mes sėdim dykumoj ir reikalaujam, kad atsirastų vanduo, nes štai mes taip norim, bet jei nori vandens, tai būk malonus, persikelk prie ežero tada. Jei tu stovi po žydinčia obelim ir reikalauji obuolių, tai tuo metu tau niekaip nepavyks jų gauti, bet ateis ruduo ir tada, būk malonus, ateik jų nusiskinti. Jei tu jų nenusiskinsi – tiesiog neturėsi. Kiekvienas įvykis turi priežastį, vyksmą ir pasekmes. Mes visi iš tikrųjų esam daug geresni, daug labiau viską galintys negu kartais apie save galvojam. Visada linksma žiūrėti į tokius žmones, kurie ateina pas mane ir tikisi, kad aš jiems pasakysiu: va žinai, nukris tau iš dangaus tas nuostabus Lexus’as, ateis svajonių žmogus, turėsi daug pinigų ir viskas bus gerai, nors nė vieno žingsnio į tai jis nenori daryti ir stengtis, būna tokių variantų, bet tada nuoširdžiai parodai jo galimybes, pasakai, kas būtų, jeigu… , bet jei jis nenori nieko keisti, tai jo valia ir apsisprendimas. Kartais žmogus įsivaizduoja, kad astrologija, kaip kokia „Instant coffee“ – atėjai, sumokėjai pinigus ir iškart turi rezultatą, bet, deja. Visi mes esam kaip dėlionės gabaliukai – bendram paveiksle turim savo vietą, jei užimi ne savo vietą, tau ir nesiseks, nes ta vieta priklauso kažkam kitam. – Sėkminga šalis, sėkminga gyvenimo kryptis

  ar visa tai perskaitot tiesiog iš žvaigždžių? –

  Yra labai daug sistemų ir informacijos traktavimo pjūvių. Taip pat yra daugybė astrologinių programų, viena jų naudojuosi ir aš, tam kad susidėliot planetas ir taškus, bet vien tik tai dar nieko nereiškia. Esmė yra tame, kaip tu tai traktuoji ir perskaitai, o tai jau yra 30-ies metų patirtis. Aš pasiruošiu žmogaus astrologinį brėžinį ir tada jau pagal tai aiškinu, bet tam man prireikė 30-ies metų. Visada paprašau dangaus, kad per mane padėtų tam žmogui išspręsti jo bėdas. Aš pati ir visa mano šeima esame labai tikintys, bet nebūtinai labai religingi vienoj ar kitoj religijoj, todėl aš labai gerbiu kiekvieno žmogaus įsitikinimus. – Ar jus galima vadinti būrėja? – Aš nelaikau savęs vien būrėja, bet laikau labai gera astrologe. Jei kažkam patogiau į mane kreiptis kaip į būrėją – prašau, tikrai pasistengsiu atsakyti į rūpimus klausimus (šypsosi). Bet kuriuo atveju pati save vertinu ne pagal tai, kaip tiksliai sugebu nusakyt žmogaus problemą, o kiek sėkmingai galiu rasti problemos sprendimo būdą.

  – Jūsų vizito Londone tikslas – konsultacijos, paskaitos. Kokia jūsų nuomonė apie Londoną ir žmones čia? –

  Taip, atvykome konsultuoti, bet kartu ir lankome savo draugus, kurių čia turime išties nemažai ir visada smagu susitikti, taip pat susitinkame su žmonėmis, kuriems jau esam padėję. Apskritai, Anglija, Londonas mums (pokalbyje dalyvavo ir Lolitos vyras – red. Pastaba) labai patinka, visada gera sutikti naujus žmones, pakeisti konsultacijos vietą. Man labai patinka, kad žmonės Anglijoje lengviau pasiryžta pokyčiams. Jie jau yra kažką pakeitę savo gyvenime, galbūt jie jau turėjo kažką palikt, kažko atsisakyt, kad atvyktų čia, todėl bet kokius gyvenimiškus pokyčius jie priima lengviau, užtenka tik parodyt perspektyvą.

  – Kaip jau ir pati minėjot, meilė – viena iš dažniausiai pasitaikančių žmogiškųjų problemų. Taigi koks yra žvaigždžių ir meilės santykis? Ar renkantis partnerį užtenka vien to, kad Zodiako ženklai būtų tos pačios stichijos? –

  Kartais būna, kad ateina du žmonės pas mane, vargsta būdami kartu, bet matai, kad nieko nebus, nesidėlioja jiems žvaigždės; o kitą sykį būna taip, kad jiems reikia labai nedaug kažką pakeisti savo požiūryje ir santykiai akivaizdžiai pagerėja. Dėl Zodiako ženklų suderinamumo – tai yra tik labai maža dalis. Anksčiau ir aš darydavau tuos bendrus horoskopus, tačiau jie yra tarsi bendri marškiniai, į kuriuos galim įvilkti bet ką, jie sudaromi pagal Saulės vietą. Be viso to dar yra labai daug kitų dalykų: moteriai – Veneros, Mėnulio pozicija, abiejų partnerių ascendentas (mūsų gimimo momentu virš horizonto rytinės pusės tekantis Zodiako ženklas – red. pastaba), tiksli gimimo valanda ir minutė, kurie ir parodo poros astrologinį suderinamumą. Taigi kai paaiškini žmonėms visus šiuos dalykus, pas juos atsiranda kito žmogaus suvokimas kaip asmenybės ir to, kad jis gali būti skirtingas. Kai žinai vienas kito skirtumus, lengviau rasti kompromisus ir lengviau mylėti, atsiranda santarvė ir nelieka dėl ko ginčytis.

  – Amuletai – kas jie ir kam mums reikalingi? –

  Amuletai – svarbus dalykas. Jais gali būti daug kas – ir rastas akmenukas, ir mineralas, ir bet kas, pakrautas teigiama energija. Aš asmeniškai labai mėgstu mineralus, nes aš juos jaučiu, kiekvienas iš jų man yra savotiškai gyvas. Todėl, kai sudarinėju žmogaus horoskopą, visada jam pasakau, kokie mineralai, kokios spalvos, net ir kokie drabužiai jam tinka. O mineralai – jie gali būti ir amuletu, ir talismanu. Yra net atitinkami ritualai su akmenimis, kurie padeda. Tarkim, dovanojate kažkam mineralų akmenį ir pasakote: „Kai tu būsi tikrai laimingas ir geros nuotaikos – tu pirmą kartą jį užsidėk ir po to nusiimk. Praeis kiek laiko, vėl bus tau gera nuotaika – ir vėl tu jį paimk ir užsidėk, ir taip 21 kartą.“ Po to, kai jums bus liūdna, išsiimsite tą akmenį ir jis jus šildys, nes jis sugėrė jūsų laimės akimirkų informaciją. Lygiai tas pats yra ir su drabužiais – kai kuriuos apsivelkam ir mums taip gerai, o kitais apsirengiam – ir atrodo netinka mums jie, nesiseka tą dieną, viskas negerai, atrodytų – paprastas drabužis, o pasirodo, ne. Tai lygiai taip yra ir su papuošalais ir su viskuo. Bendrai kalbant, amuletu gali būti beveik bet kas, priklauso nuo to, koks jausmas yra sudėtas į tą daiktą. Dar kitas dalykas yra tai, kad kartais amuletai mums tarnauja tik tam tikrą laiką, vėliau, sugėrę mūsų sielvartą ar nerimą/baimę, tiesiog pajuntame, jog kažkaip nebe taip veikia. Mineralus, tokiu atveju, galima išvalyti tam tikrais ritualais ir įkrauti iš naujo.

  – Pabaigai, gal trumpai paminėkite, kokia būtų bendra astrologinė tendencija svarbi šiuo laikotarpiu? –

  Šiuo laikotarpiu Jupiteris yra Juodo Mėnulio Vėžyje. Juodas Mėnulis vienam ženkle būna 9 mėnesius, o būtent Vėžio ženklas sukelia padidinto jautrumo tendenciją, atsiranda santykių aiškinimosi poreikis, skausminga reakcija į kito žodį, nuotaikos svyravimai. Tai yra šio laikotarpio fonas, kuris veikia žmogų. Juodasis mėnulis pasitraukia iš Vėžio ženklo kovo 3 dieną, tad iki tol patariu stengtis per daug nesiaiškinti santykių ir mažiau kritikuoti vieniems kitus.